vissza
Hőleadók

1.
Radiátoros fűtésnél tényleg hosszabb egy kondenzációs kazán árának megtérülési ideje. Főleg, ha jól ki akarjuk használni a kondenzációs kazán előnyét, akkor túlméretezett radiátorokat kell vásárolni, ami szintén növeli a költségeket.

2.
Létezik olyan vegyes megoldás, amikor padlófűtés is van és radiátoros is. Ezt úgy mondják, hogy a padlófűtéssel, csak temperálunk, és a radiátorral szabályozzuk a szoba hőmérsékletét. Tehát kb. 18-20 fokra fűti a szobát a padló, és a hiányzó 1-2 fokot a radiátorral pótoljuk. Itt jobban megoldható az állandó hőmérsékletű víz. Csak a radiátorokkal kell játszani.


HMV

1.
Sok szerelő tévedésben van, mert úgy gondolja, hogy a HMV hőfoka általában 60 fok vagy ennél magasabb, és emiatt nem jön létre a kazánban kondenzáció. Ez az elmélet átfolyós rendszerűnél nem igaz, mert a belépő víz hőfoka 12-16 fok és erről a hőfokról kell a kazánnak felmelegíteni a vizet, így létrejön a kondenzáció (ált. 55 fok alatt kondenzál).
Indirekt tárolós rendszernél már más a helyzet, ott valóban előfordulhat, hogy nem kondenzál a kazán. Ehhez a fajta HMV előállításhoz csak sima fűtésre való kazán kell egy váltószeleppel.

2.
Indirekt tároló esetében egy sima hőcserélő van, tehát ugyanúgy a HMV hőfokra vagy fölé kell melegítenie a kazánnak a vizet. Én eddig legalábbis úgy láttam az átfolyós kazánoknál, hogy nem direktben a HMV vizet melegíti a gázégő, hanem a kazánvizet fordítja a HMV hőcserélő felé egy váltószelep.

3.
A kondenzálás azért nem szokott sikerülni a meleg víz előállítása során, mert átmenetileg magas lángot kell alkalmazni a kb. 60-70 fokos víz előállításához.


Füstgáz elvezetés

1.
A kondenzációs gázkazánoknak 3,5-5 PH közötti értékű az égéstermékük.